נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

4 טיפים לטיפול בחתול שלך!

טיפול בחתול

החלטתם לגדל חתול? קודם כל, שיהיה במזל טוב! מדובר על אחת ההחלטות הטובות ביותר שתעשו בחייכם, מאחר וכל מי שמגדל חתול ישמח לספר לכם על הקסם של לגדל חתול בבית. חתולים נחשבים לחיות חכמות וסקרניות במיוחד, לכן תמצאו את עצמכם בלא מעט סיטואציות משעשעות שמערבות את החתול שלכם.

אך על מנת להעניק לחתול שלכם את איכות החיים הגבוהה ביותר, יש לדאוג לכל הצרכים הפיזיים והנפשיים שלו. במאמר זה נספק לכם מספק טיפים שיסייעו לכם לדאוג לחתול שלכם לטיפול האידיאלי ביותר עבורו.

 

טיפול בחתול – כיצד לעשות זאת נכון?

טיפול בחתול אינו דורש השקעה רבה מידי, מאחר ובניגוד לכלבים למשל, חתולים דורשים הרבה פחות. אין שום צורך להוציא את החתול לטיול מספר פעמים ביום או לאלף אותם לעשות את הצרכים שלכם במקום ייעודי. רוב החתולים יעשו את הצרכים שלהם בארגז החול כבר מהרגע הראשון, מאחר ומדובר על אינסטינקט טבעי לכסות את הצרכים שלהם בחול.

חתולים נחשבים לבעלי חיים עצמאיים, שיכולים להסתדר לבד, אך גם הם מעוניינים בחום ואהבה. לכן חשוב לתת להם יחס, ללטף ולשחק איתם, מעבר לדאגה לצרכים הפיזיים שלהם. חנות חיות בחולון תוכל לספק לכם את כל הציוד הנדרש עבור החתול, החל ממזון איכותי ועד לחטיפים, צעצועים, חומרי הדברה מקצועיים וכמובן חול סופג ריחות.

טיפול בחתול

טיפים לטיפול נכון בחתול שלכם

  1. אוכל לחתולים – זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר לבריאות החתול שלכם, מאחר ואוכל איכותי ומזין חיוני לבריאות הפיזית והמנטלית של החתול. יש להתאים את האוכל לגיל של החתול ולצרכים הספציפיים שלו, מאחר וגורים זקוקים למזון עשיר יותר, מאשר חתולים קשישים. ישנו מזון המתאים לחתולים הסובלים מרגישות או אלרגיות, מזון לחתולים בעודף משקל וכדומה. בכל מקרה, המזון חייב להיות איכותי ולהכיל אחוז גבוה של חלבונים, לצד רמת נאכלות גבוהה, חומרי גלם איכותיים וטעימות גבוהה.
  2. הקפדה על כל החיסונים והטיפולים הנחוצים – חלק מהאנשים מאמינים כי חתולים שחיים בבית אינם זקוקים לחיסונים או לטיפולים מונעים. אך למעשה, מאחר ואתם יוצאים החוצה ובאים במגע עם אנשים ובעלי חיים אחרים, ייתכן כי תעבירו מחלות לחתול שלכם. לכן חשוב להקפיד על חיסון שנתי וטיפולים מונעים נגד תולעים, על מנת לשמור על בריאות החתול.
  3. חומרי הדברה – היום ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי הדברה המיועדים לחתולים, אך חשוב לבחור בחברה מוכרת וידועה בלבד. חתולים רגישים במיוחד להרעלות, לכן בדקו פעמיים כי בחרתם בחומר הדברה שמתאים למשקל החתול שלכם. חומר הדברה יעיל ישמיד את כל הפרעושים וימנע את הופעתם.
  4. משחקים – חתולים שאינם חופשיים לצאת החוצה חייבים מגוון רחב של משחקים, שישמרו עליהם בכושר ויהוו אתגר מנטלי. תשקיעו במשחקים, קירות טיפוס, משטחי גירוד ומשחקי חשיבה.

 

לסיכום

חתולים זקוקים לטיפול אוהב ומקצועי, על מנת ליהנות מבריאות פיזית ומנטלית.

טיפול בחתול

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא חתולים