נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

10 החטיפים הנפוצים ביותר לארנבים

חטיפים לארנבים

קודם כל, חשוב לציין שאתם חייבים שלארנב שלכם תמיד תהיה גישה למים נקיים וטריים, ושהוא אוכל את האוכל שלו בסביבה נקייה ובטוחה. בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא כל מה שצריך לדעת על התזונה היומיומית של ארנבים.

 

חס על החי וחי על החסה – מה ארנבים אוכלים

אז כשזה מגיע לאוכל של הארנב שלכם, חשוב לזכור שארנבים הם אוכלי עשב, מה שאומר שהם צריכים בעיקר לצרוך חציר, ירקות טריים – וכשהם לא בטבע אז גם כמות קטנה של אוכל ייעודי.

יש לספק לארנב מזון למכרסמים בכמויות קטנות. כמה קטנות? לא יותר מ-1/4 כוס לכל 6 ק"ג של משקל גוף. הסיבה לכך היא שהם אוכל ייעודי לארנב עלול להיות עתיר קלוריות, ולכן להוביל להשמנה. חשוב גם לבחור במזון איכותי ללא אספסת כדי למנוע בעיות בריאותיות פוטנציאליות.

חטיפים לארנבים

10 החטיפים הכי נפוצים לארנבים

חשוב לציין שתמיד יש לשטוף פירות וירקות לפני האכלתם לארנבת, ולהגביל את החטיפים שאתם נותנים לארנבת. אז מה הם 10 החטיפים הכי נפוצים?

 

   1. גזר

גזרים הם מקור מצוין לבטא-קרוטן, ויטמינים ומינרלים ומהווים חטיף נהדר לארנבת שלכם.

 

   2. תפוחים

תפוחים עשירים בוויטמין C ומהווים מקור מצוין לנוגדי חמצון, אך הקפידו להסיר את הגרעינים והליבה מכיוון שהם עלולים להיות רעילים לארנבים.

 

   3. מלפפון

מלפפונים מכילים הרבה מים והם דרך מצוינת למנוע מהארנב שלכם להתייבש.

 

   4. פלפלים

פלפלים הם מקור מצוין לוויטמין C ולנוגדי חמצון אחרים, אך יש להאכיל אותם בכמויות קטנות מכיוון שהם עלולים לגרום לזנים מסוימים של ארנבים לגזים.

 

   5. חסה

חסה עשירה בסיבים ומהווה חטיף נהדר לארנבת שלך, אולם שימו לב שהיא עלולה לגרום לשלשולים אם היא ניתנת בכמות מוגזמת.

חטיפים לארנבים

   6. ברוקולי

ברוקולי עשיר בויטמין C וסידן והוא חטיף נהדר לארנבת שלכם, אך יש להאכיל בו בכמויות קטנות מכיוון שגם הוא עלול לגרום לגזים.

 

   7. אוכמניות

אוכמניות הן עשירות בנוגדי חמצון ומהווים חטיף נהדר עבור הארנב שלך. שימו לב שיש לחלק אותן לארנבים בכמויות קטנות מכיוון שהן עשירות בסוכר.

 

   8. תותים

תותים עשירים בויטמין C ונוגדי חמצון, אך גם הם עשירים בסוכר – ולכן יש להאכיל אותם בכמויות קטנות.

 

   9. מלונים

מלונים מכילים הרבה מים והם דרך מצוינת לשמור על הארנבת שלכם מהתייבשות, אך הם עשירים בסוכר ולכן יש להעניק אותם בכמויות קטנות.

 

   10. פטרוזיליה

הפטרוזיליה עשירה בויטמין C וחומרי מזינים נוספים, והיא חטיף נהדר עבור ארנב. אך גם היא עשויה לגרום לגזים אצל זנים מסוימים של ארנבים, ולכן יש להשתמש בה בכמויות קטנות.

 

סיכום

לסיכום, ארנבים זקוקים לתזונה המורכבת בעיקרה מחציר, ירקות טריים וכמות קטנה של מזון ייעודי, וחשוב לספק להם מזון איכותי וטרי ומים נקיים בכל עת. שימו לב שאתם לא מפנקים את הארנב שלכם יותר מדי.

חטיפים לארנבים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ארנבים