נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

 שני בעלי חיים שאסור להכניס הביתה כשיש לכם תוכי

תוּכִּי

מעוניינים בתוכי חדש לבית? כדאי שתקראו את המאמר הזה! אם אתם בעלים של חיות מחמד נוספות, חשוב מאוד שתבחנו את הדינמיקה הפוטנציאלית בין התוכי לבין חיות המחמד הפוטנציאליות. רוצים לשמוע עוד? המשיכו לקרוא!

 

למה סביר כי תוכי עשוי להיות משולב עם חיות מחמד אחרות?

לרוב, תוכים אינם חיית המחמד היחידה שנמצאת בבעלותם של הבעלים. פשוט עקב העובדה שאנשים שסביר להניח שיכניסו תוכי לביתם למטרת גידול הינם אנשים שאוהבים בעלי חיים במיוחד ולכן כנראה שמחזיקים כבר מראש לפחות חיית מחמד אחת נוספת כמו כלבים, חתולים, אקווריום דגים ואף זוחלים מסוימים כמו נחשים ולטאות.

לצורך כך, חשוב מאוד לבחון מראש אילו חיות מחמד עלולות שלא להכיל באופן עקבי את נוכחותו הטרייה של התוכי החדש בבית. לשם כך, סיקרנו עבורכם את החיות הביתיות שעלולות אולי להגיב באופן קצת יותר מורכב לנוכחותו של התוכי. ראשית נציין כי יכולות להיות הפתעות בכל כיוון אך עדיין יש להיות מודעים לבעיות השונות שעלולות לצוץ.

תוּכִּי

האם השילוב של כלבים ותוכים מומלץ?

כלבים עשויים לפתח יחסי גומלין עם התוכי אבל המציאות גם יכולה להיות הפוכה באותה מידה. הדבר אפילו יותר סביר במידה והכלב היה חיית המחמד של הבית עוד לפני התוכי. הכלב עשוי לגלות יחסי קנאה כלפי התוכי במידה והבעלים יקדישו לתוכי תשומת לב, ישחקו או יאכילו אותו.

לאור זאת, כלבים מסוימים עלולים לנסות למשוך את תשומת הלב של הבעלים באמצעים שעלולים להזיק לתוכי. במקרה זה יש לנהוג בתוכי ובכלב ממש כפי שנוהגים באחים ולנסות לגשר על הפער בתשומת הלב, היחס בים השניים והיחס שלנו כלפיהם על מנת לרקום ביניהם מערכת יחסים סובלנית, הדדית וחסרת קנאה. אולי כך אפילו נוכל לגרום להם להיות אפילו "חברים".

תוּכִּי

האם השילוב של חתולים ותוכים מומלץ?

חתולים זה עסק יותר מסובך. במקרה של חתול הסיכויים לפתח מערכת יחסים שלווה, אידיאלית ומשותפת עם התוכי אינם סבירים בהחלט. הסיבה העיקרית לכך היא העובדה שחתולים הם חיות שעוד טבוע בהם באופן גנטי הצורך החזק ואף הבלתי נשלט לצוד ציפורים.

גם בתור חתולים צעירים וגם בתור חתולים בוגרים הם נסין לקפוץ על דברים שזזים באופן אינסטינקטיבי שלא ניתן לשינוי. לאור זאת, התוכי עלול להיפגע באופן פיזי לא רק מתקיפה של החתול אלא גם מהרוק של החתול אשר מכיל חיידק הנקרא פסטורלה שעלול להיות קטלני עבור התוכי במידה והוא לא מטופל. הרוק עלול לחדור לגופו של התוכי על ידי נשיכה או שריטה.

 

לסיכום,

אם אתם עומדים להכניס תוכי חדש הביתה בתור חיית מחמד חשוב מאוד שתשימו לב לסכנות שעלולות להיגרם לתוכי בשילובו עם חיות מחמד ביתיות כמו כלבים או חתולים. זכרו כי כלבים עוד עשויים לקיים יחסי גומלין עם התוכי באמצעות עבודה מצדכם אך כשמדובר בחתול מדובר במערכת יחסים שתהיה מורכבת עוד מראש בגלל האינסטינקט החייתי שלהם.

תוּכִּי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים