נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

חתולכלב – האם אפשר לגדל חתול וכלב באותו הבית

חתולכלב

בלא מעט משקי בית בישראל של שנת 2023 ניתן למצוא היום גם חתול וגם כלב כחלק מהמשפחה. עם זאת, שני המינים הללו יכולים לפעמים להתקשות להתקיים בשלום. אם תשאלו וטרינר, הוא יגיד לכם שחשוב להבין את הצרכים וההתנהגויות הייחודיות גם של חתולים וגם כלבים כדי להבטיח שהם יוכלו לחיות יחד באושר. אז האם אפשר באמת לגדל חתול וכלב באותו הבית ולחיות בשלום?

בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא כיצד אפשר לגדל כלב וחתול באותו הבית. בנוסף, תוכלו לקרוא כיצד להכיר נכון כלב לחתול (וההפך), כיצד למנוע העברה של מחלות נפוצות ביניהם, ועוד מידע רב ושימושי בנושא.

 

האם אפשר לגדל כלב וחתול באותו הבית

זה לא משנה אם כבר יש לכם חתול ואתם שוקל לאמץ כלב או ההפך. אם אתם מתכננים להכניס חיית מחמד חדשה הביתה ממין שונה, חשוב שתדעו שזה אפשרי. יחד עם זאת צריך לעשות את זה נכון. כשאתם מכניסים כלב לבית שיש בו חתול (או ההפך) אתם צריכים להציג אותם לאט אחד לשני.

בימים הראשונים במיוחד, אבל גם לאחר תקופת ההתאקלמות, ספק לכל אחד מרחב משלו. ודאו שלכל חיית מחמד יש מרחב מחיה ומשאבים משלה, כגון קערות מזון ומים, מיטות וצעצועים. השגיחו מקרוב על חיות המחמד שלכם כשהן ביחד, במיוחד בהתחלה, והתערבו במידת הצורך.

חשוב גם שתאכילו את החתול והכלב בנפרד ובאזורים נפרדים. קחו בחשבון את הגיל והבריאות של החתול שלכם. חתול מבוגר או חתול עם בעיות בריאותיות עשוי שלא לסבול את האנרגיה והפעילות של כלב חדש. זכרו שאפילו עם ההכנה הכי טובה ייתכן שכלבים וחתולים מסוימים לא יוכלו יסתדרו.

חתולכלב

האם כלבים וחתולים מעבירים מחלות אחד לשני

חתולים וכלבים לגמרי יכולים להעביר מחלות אחד לשני. כלבים יכולים להידבק מחתולים בגזזת, כלבת, קדחת שריטות חתולים או טוקסופלזמה. חתולים יכולים להידבק מכלבים גם כן בכלבת, או בנגיף פרבו ושפעת כלבים.

כדי למנוע העברה של מחלות בין כלבים וחתולים, שמרו על חיות המחמד שלכם מחוסנות ובקרו בקביעות אצל הוטרינר. בנוסף, חשוב לשמור על אזורי המגורים של חיות המחמד שלכם נקיים. מומלץ גם להרחיק את חיות המחמד שלכם מבעלי חיים משוטטים, כדי לעשות את זה, מומלץ לשמור על החתול שלכם בבית או להגביל את הזמן שלו בחוץ. כדאי גם להימנע משיתוף קערות בין החיות.

 

סיכום

לסיכום, כן, אפשר לגדל כלב וחתול באותו בית. עם זאת, חשוב להכיר אותם זה לזה באיטיות ותחת פיקוח כדי להבטיח שהם יוכלו להתקיים בשלום אחד עם השני. זכרו שייתכן שיהיה צורך לספק לכל חיית מחמד מרחבי מחיה ומשאבים נפרדים משלה כדי למנוע קונפליקטים ביניהן. זכרו שכלבים וחתולים יכולים להעביר מחלות ביניהם, ולכן חשוב להיות ערניים לכל התנהגות שאינה אופיינת להם.

חתולכלב

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים