נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

אילו עוד חיות יסתדרו כאשר יש אוגר בבית

אוגר בבית

רוצים להביא אוגר הביתה? הכתבה הבאה היא בדיוק בשבילכם! אם אתם בעלים של חיות מחמד ומתלבטים האם השילוב ביניהם הינו שילוב טוב, כדאי שתשימו לב לכל הפרטים החשובים שיש לבחון לגבי החיות הנוספות שעשויים להסתדר כאשר יש אוגר בבית. רוצים לשמוע עוד? המשיכו לקרוא!

 

אוגרים – מה צריך לדעת לגביהם?

אוגר הינו חיה בודדה ועצמאית המבלה את רוב זמנה בתוך הכלוב . לשם כך חשוב לצייד אותו היטב במתקני משחק ומרחב גדול מספיק למחייה. בנוסף, חשוב לשים לב למיקומו של הכלוב. הכוונה היא שמיקומו של הכלוב צריך להיות מצד אחד באיזור הקרוב לאנשים על מנת שיתרגל להיות במחיצתם אך מצד שני גם במחיצת מקום שקט ובאופן מיוחד במהלך שעות היום משום שאוגרים נוטים לישון במהלך היום.

בנוסף, חשוב לזכור שמאחר והאוגרים מצויים רוב הזמן בכלוב מיוחד עבורם, יש להקפיד לספק להם משחקים כמו גלגל ריצה ייעודי שיתאים לגודל של האוגר. כמו כן, אפשר לשים בתוך הכלוב חומרים רכים ונעימים שבתוכם הוא יוכל לישון כמו נייר טואלט עדין, טישו או צמר קינון.

אוגר בבית

האם חתול עשוי להסתדר עם האוגר?

חתול הינו חיה טורפת מטבעה ולכן חשוב לשים לב כי הוא עלול לטרוף בעלי חיים הקטנים ממנו פיזית. כמו כן, לחתולים יש נטייה לרדוף אחרי דברים שבורחים מהם ולכן מומלץ שלא לשחרר את האוגר בסביבה של חתול.

עם זאת, הסיבה המרכזית שחתול כנראה יוכל להסתדר עם האוגר שלכם היא פשוט העובדה שאוגר נמצא רוב הזמן בתוך הכלוב שלו. משום כך, חשוב לוודא שאתם לא משחררים את האוגר בסביבתו של החתול על מנת שלא ינסה לתפוס את האוגר בתור משחק וחלילה לפגוע בו בטעות.

 

האם כלב עשוי להסתדר עם אוגר?

כלב, בדומה לחתול, הינו גם חיה שנהנית ממשחק עם דברים שעשויים לברוח ממנה ולכן הוא עלול לרדוף אחר האוגר הקטן במידה והוא ישוחרר לחופשי מהכלוב. עם זאת, גם כאן יש לנו חדשות טובות לגבי מערכת היחסים הפוטנציאלית של הכלב והאוגר והיא פשוט העובדה שהאוגר נמצא בתוך הכלוב ברוב שעות היום ולכן אין שום סיבה שהם לא יסתדרו זה עם זה. כל עוד תשמרו על הפרדה בין השניים על מנת לוודא שהאוגר לא ישמש כמשחק עבור הכלב, אין שום סיבה לאינטראקציה שלילית בין השניים.

אוגר בבית

מה עוד כדאי לזכור לגבי מערכת היחסים בין האוגר וחיות מחמד אחרות?

חשוב לנסות להקדיש תשומת לב שווה גם לאוגר החדש וגם לחתול או הכלב שכבר היו בבית עוד מלפני כן על מנת שלא ירגישו איום מצד הנוכחות החדשה של האוגר.

 

לסיכום,

כל עוד האוגר יהיה בכלוב בזמן שהכלב או החתול נוכחים או לחילופין האוגר ייצא מהכלוב כשהכלב והחתול אינם באזור, אין שום סיבה כי חיות המחמד לא יוכלו לחיות יחד בהרמוניה.

אוגר בבית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים